לעשות שינוי בקריירה

כל כך הרבה אנשים בין אם הם עצמאים ובין אם הם שכירים רוצים להנות מעבודתם ולחוש שהם מממשים את הפוטנציאל שלהם ולא חיים בשגרה מעייפת, מעטים הם האנשים שיש להם את האומץ לשנות את המצב הקיים.
בעבודתי הן בארגונים והן בתהליכי היעוץ האישיים שאני עורכת, אני פוגשת אנשים רבים שרוצים מאוד לעשות שינוי בקריירה ומחפשים את הדרך לעשות זאת. מה שבולט אצל רובם הנו רצון עז לעסוק בעבודה שיוצרת משמעות, הנאה ותחושת מימוש ומצד שני פחד תהומי לעזוב את המוכר והידוע. הפחד לעזוב את המוכר והידוע  ואי קבלת החלטה לאורך זמן יוצרת תסכול שמבעבע אל תחומי החיים האחרים ומשפיע באופן ישיר על מערכות היחסים במשפחה, בזוגיות ובקשר עם הילדים.

אחת המתנות המדהימות שאדם יכול לתת לעצמו זה לעסוק בתחום שהוא אוהב ולקום בבוקר עם חדוות עשייה ועם המון אנרגיה.

זה מדהים לראות כיצד ישנה השפעה כמעט מיידית ברמת האנרגיה, בחדוות העשייה ובמיקוד המחשבתי
כאשר אדם עוסק במה שהוא אוהב.
חשוב לזכור שגם כאשר  אנו מגיעים לכך שאנו עובדים בתחום שאנו מאוד אוהבים וחשים תחושת מימוש, זה דורש השקעה, התמדה, חדשנות,למידה ועוד.
 לכל צעד שאנו עושים יש יתרונות וחסרונות ואת המחירים שלצידם, נשאלת השאלה האם נכון להשאר במקום עבודה
שרע לנו רק בגלל שיש לנו המון תירוצים  ופחדים לייצר את השינוי?

כמה עובדות שכדאי לדעת: רוב האנשים שנהנים במקום עבודתם, עשו בחירות שהביאו אותם לבחור את התחום שהם אוהבים והם השקיעו בכך מחשבה וזמן בכדי להצליח, הם השקיעו רבות בכדי להגיע למקום שבו הם נמצאים. 
 אם את או אתה רוצים לצאת לדרך חדשה ולעסוק בתחום שאתם אוהבים ורוצים לחוש תחושת מימוש וסיפוק, עליכם להתחיל לבנות תוכנית פעולה שתכלול בחירה נכונה של התחום שבו תרצו לעסוק, חיזוק תחושת הבטחון העצמי שלכם וחיזוק תחושת המסוגלות העצמית, עבודה על הפחדים שלכם וכמובן תכנית עבודה פרקטית לגבי הצעדים שעליכם לנקוט.

אם אתם שכירים ואתם רוצים לעבור למקום חדש, חשוב שיהיו לכם קורות חיים תואמים, קורות חיים שידעו לתאר בצורה הטובה ביותר את היכולות שלכם, את הערך שלכם עבור אותה חברה וכן ידע כיצד  לשווק את עצמכם בראיונות העבודה,
חשוב גם לדעת לזהות מי המראיין שנמצא מולכם וכיצד לתקשר עימו באופן מיטבי ולא לחשוש לבקש א ת התנאים הרצויים לכם. 
לעומת זאת, אם אתם רוצים לצאת לדרך עצמאית  ולהיות בעלי עסק, חשוב שתבחנו האם מתאים לכם להיות עצמאים ולנהל עסק.
מי שרוצה להיות עצמאי מעבר לכך שיש לו רעיון מצוין, מוצר או שרות מופלא, עליו לדעת לנהל את העסק. ניהול עסק כולל בניית אסטרטגיה שיווקית, יצירת מיתוג ובידול, רכישת מיומנויות מכירה, ידע כיצד לעבוד עם לקוחות ועם ספקים, אמונה ביכולות שלכם, אהבה גדולה לתחום וכמובן להיות בעלי יכולת לחיות באי-וודאות ולהתמיד לאורך זמן וכן ישנן עוד המון מיומנויות שנדרשות לעצמאים. 
אבל, אם יש בכם את התשוקה והאמונה ובעיקר את ההתמדה, זה אפשרי.

בכדי להצליח חשוב לבנות תכנית עבודה לניהול העסק ולהוציא את החזון לפועל.
 עסק צריך לנהל ולא להתנהל.
אם אתם רוצים לקום בבוקר עם חיוך ולעסוק במה שאתם אוהבים וטובים בו, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר,
אנחנו עומדים כאן לרשותכם ללוות ולתמוך בכם בתהליך.

תגובה אחת
  1. טליה סמולש הגב

    נהדר,תודה!!

השארת תגובה